U sklopu bogatog programa obilježavanja Dana grada Konjica, Planinarsko društvo „Borašnica“ Konjic organizovalo je uspješan planinarski pohod na atraktivne vrhove Žljebina i Tjeme. Ova sportska aktivnost privukla je 30 planinara i ljubitelja prirode iz Konjica, ali i drugih sredina, koji su proveli dan u druženju i čistom planinskom zraku.
Učesnici pohoda imali su priliku osvojiti vrh Žljebina, koji se nalazi na 1.187 metara nadmorske visine, kao i vrh Tjeme na 1.326 metara nadmorske visine, uživajući u prelijepim panoramama i prirodnim ljepotama ovog kraja.
Ovu tradicionalnu aktivnost, kojom PD „Borašnica“ na svoj specifičan način i kroz promociju zdravog načina života daje doprinos obilježavanju Dana grada, održana je pod pokroviteljstvom Grada Konjica.
Kako bi cijela ruta protekla u najboljem redu i potpuno sigurno za sve aktere, logističku podršku i osiguranje na terenu pružili su iskusni članovi Gorske službe spašavanja (GSS) Stanice Konjic.



