Brojni poklonici triathlon sporta iz Bosne i Hercegovine i svijeta okupili su se i ovog ljeta na obalama Jablaničkog jezera u Lisičićima, gdje je u organizaciji Triatlon kluba “Fenix” i Sportskog društva “Lisičići” u povodu Dana grada održana triatlon utka“Green Lake Triathlon 2026”.

Ovaj sportski događaj, koji je imao status Državnog prvenstva BiH u olimpijskom triatlonu u ime gradonačelnika Konjica Osmana Ćatića i Grada Konjica otvorio je Nedžad Ramić, pomoćnik gradonačelnika u Službi za zajedničke, stručne i inspekcijske poslove.

-Naš Klub je treću godinu zaredom domaćin Državnog prvenstva Bosne i Hercegovine u triatlonu, što nama mnogo znači jer su nam organizaciju dodijelili Olimpijski komitet Bosne i Hercegovine i Triatlonski savez Bosne i Hercegovine. Svake godine raste interes iskusnih triatlonaca, a naša želja je da u budućnosti razvijamo programe namijenjene najmlađima i promovišemo zdrav način života među djecom – kazao je sekretar Triatlon kluba Fenix Amar Borić, koji je zahvalio Gradu Konjicu i svima koji su pomogli organizaciju triathlon utke “Green Lake Triathlon 2026”.

Prisutnima je u ime Sportskog društva Lisičići i ove godine poželio dobrodošlicu i ugodne trenutke u Lisičićima, Hamdo Lepara, koji je izrazio nadu da što više djece i mladih budu dio ovakvih aktivnosti.
Na takmičenju na kojem je nastupilo 50 takmičara Belmin Godinjak iz triathlon kluba 3G i Anđela Talić iz TK “Rama odbranili su naslove državnih prvaka u olimpijskom triatlonu.
Pobjedu u sprint distanci u muškoj konkurenciji odnio je Igor Isanović, a u ženskoj konkurenciji sprint utrke prvo mjesto osvojila je Zlatoslava Hanych.



