Nakon tri sedmice takmičenja i odigranih utakmica u Konjicu, završeno je ovogodišnje izdanje malonogometnog turnira.
KONJIC – Finalna večer malonogometnog turnira „3 kornera penal“ donijela je završne susrete i odluku o pobjednicima. Pred ispunjenim tribinama, titulu najbolje ekipe ove godine odnijela je ekipa Eurosjaj 30.
Oni su u završnici nadigrali ekipu Suad Alić Amtec, dok je treće mjesto pripalo sastavu Ćevabdžinica Specijal Sarajevo.
Konačni poredak i ekipna priznanja
Nakon tronedjeljnih utakmica, ostvaren je sljedeći plasman:
- mjesto: Eurosjaj 30
- mjesto: Suad Alić Amtec
- mjesto: Ćevabdžinica Specijal Sarajevo
- mjesto: IKM Konjic
Priznanje za Fair-play ekipu turnira pripalo je ekipi Burek King Vikendica Jablaničko jezero, za sportsko ponašanje na terenu i van njega.
Najbolji pojedinci turnira
Uručena su i priznanja za pojedinačni učinak tokom takmičenja:

Najbolji igrač: Mianis Duvnjak

Najbolji strijelac: Ahmed Bilkan

Najbolji golman: Ivan Trifković
Zahvalnost sponzorima i publici
Organizatori su uputili zahvalu generalnom sponzoru – Gradu Konjicu i gradonačelniku Osmanu Ćatiću na podršci u organizaciji ovog događaja.

Zahvalnost je upućena i Ministarstvu obrazovanja, nauke, kulture i sporta HNK, kompaniji PD Igman, kao i svim ostalim sponzorima, sudijama i medijskim pokroviteljima.

“Najveća zahvala ide našoj publici koja je iz večeri u večer dolazila na Partizanovo, stvarala atmosferu i pratila utakmice. Vaša podrška bila je motiv svim učesnicima i jedan od glavnih razloga uspjeha ovogodišnjeg turnira”, poručili su organizatori.
Naredno izdanje turnira „3 kornera penal“ planirano je za ljeto sljedeće godine.



