U okviru uspješne saradnje koju Grad Konjic i gradonačelnik Osman Ćatić kontinuirano njeguju sa rukovodstvom i studentima Univerziteta „Džemal Bijedić“ u Mostaru, predstavnici Unije studenata posjetili su Konjic. Tom prilikom, predsjednik Nadzornog odbora Unije studenata UNMO Amir Čaušević i generalni sekretar Anes Beganović sastali su se sa gradonačelnikom Ćatićem kako bi razgovarali o tekućim i budućim aktivnostima.
Ovaj susret iskorišten je i za svečani čin, jer su predstavnici studenata gradonačelniku Ćatiću uručili visoko priznanje „Prijatelj studenata“, kao znak zahvalnosti za njegovu dugogodišnju nesebičnu podršku i otvoren rad sa mladima.
Ćatić: „Uvijek smo na raspolaganju mladim ljudima“
Zahvalivši se na priznanju, gradonačelnik Ćatić je istakao da mu je uvijek zadovoljstvo raditi sa studentima i podržavati njihove inicijative usmjerene ka poboljšanju obrazovnog sistema.
„Uvijek se rado odazovem na poziv Unije studenata Univerziteta ‘Džemal Bijedić’, jer sam s tim mladim ljudima u proteklom periodu proveo mnogo vremena kroz aktivnosti koje su oni provodili u cilju unaprijeđenja kvaliteta obrazovanja. Grad Konjic i ja kao gradonačelnik uvijek smo bili na raspolaganju mladim ljudima sa Univerziteta ‘Džemal Bijedić’, kao i drugih univerziteta.
Mjere i programi koje provodimo, kako ovdje na nivou grada, tako i sa Vladom Hercegovačko-neretvanskog kantona, doprinose da u zadnje vrijeme većina mladih ljudi upisuje smjerove na Univerzitetu ‘Džemal Bijedić’ u Mostaru“, kazao je gradonačelnik Ćatić, poručivši da podrška Grada Konjica neće izostati ni u budućnosti.

Čaušević: „Gradonačelnik istinski i vrijedno ulaže u mlade“
Ispred Unije studenata UNMO, Amir Čaušević je izrazio veliku zahvalnost na gostoprimstvu i istakao da studenti prepoznaju iskrenog partnera u konjičkom gradonačelniku.
„Grad Konjic je uvijek bio podrška studentima, a gradonačelnik nekako u našim krugovima nosi naziv prijatelja studenata i istinski vrijedno uvijek daje podršku. Zaista smo zahvalni na dosadašnjoj podršci, na dosadašnjem ulaganju u mlade i svim razgovorima i savjetima koje nam pruža sam gradonačelnik, koji je uvijek otvoren za mlade, a pogotovo za studente Univerziteta ‘Džemal Bijedić’ u Mostaru“, naglasio je Čaušević.
Tokom radnog dijela sastanka razgovarano je o aktuelnim projektima i planovima Unije studenata u narednom periodu, pri čemu je potvrđeno da će Grad Konjic ostati čvrst oslonac za sve programe koji vode ka unaprijeđenju visokog obrazovanja u kantonu.
saznajem.ba



